شکلات صبحانه ایدین که از آن در صنعت کاشی سازی استفاده می شود

وقتی در مورد افسردگی صحبت می کنیم، امروزه تقریباً همه در یک زمان با این نوع مشکل مواجه می شوند. در این مشکل علائمی مانند نوسانات خلقی، افسردگی، عصبانیت و تحریک پذیری دیده می شود.

در چنین شرایطی، شکلات صبحانه ایدین می تواند برای جلوگیری از این مشکل یا بهبود خلق و خو مفید باشد. در واقع، یک مطالعه نشان داد که مصرف شکلات تلخ به مدت سه روز علائم افسردگی را در برخی افراد بهبود می بخشد.

در عین حال، در تحقیق دیگری که در وب سایت NCBI منتشر شده است، شکلات تلخ نیز بر علائم افسردگی موثر است (5) . بر این اساس می توان شکلات تلخ را تنها در مشکل افسردگی مفید دانست.

فواید شکلات تلخ را می توان برای کنترل افزایش کلسترول نیز مشاهده کرد. این از دو مطالعه متفاوت منتشر شده در وب سایت NCBI مشخص است.

 

تحقیقات نشان می دهد که مصرف شکلات تلخ حاوی استرول های گیاهی و فلاوانول های کاکائو، همراه با رژیم غذایی کم چرب، ممکن است منجر به کاهش کلسترول شود.

در کنار این، بهبود سلامت قلب و فشار خون نیز با مصرف آن قابل مشاهده است (6) . بد نیست بر این اساس بگوییم که شکلات تلخ می تواند در کاهش کلسترول مفید باشد.

4. سرشار از آنتی اکسیدان
آنتی اکسیدان ها برای محافظت از بدن در برابر بیماری ها و حفظ سلامت آن بسیار مهم هستند. آنتی اکسیدان ها ممکن است برای محافظت از سلول ها در برابر آسیب کار کنند. خواص آنتی اکسیدانی در بیشتر میوه ها و سبزیجات یافت می شود. در کنار این، خواص آنتی اکسیدانی نیز در شکلات تلخ وجود دارد.

کاکائو در دسته غذاهایی قرار می گیرد که آنتی اکسیدان در آنها به مقدار زیاد یافت می شود ( 8 ) . تحقیقات دیگری همچنین نشان داده است که شکلات تلخ سرشار از ترکیبات فنلی است که اثرات آنتی اکسیدانی قوی از خود نشان می دهد (9) . بنابراین، برای حفظ سلامت خود می توان از شکلات تلخ سرشار از آنتی اکسیدان استفاده کرد.

5. از سرماخوردگی و آنفولانزا محافظت کنید
با تغییر آب و هوا، بیماری های خفیف همچنان رخ می دهد. سرماخوردگی نیز یکی از آنهاست. در چنین شرایطی می توان از شکلات تلخ برای جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.